Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                                                XII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                                       24 CZERWIEC 2018 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe – ku czci NSPJ – do końca czerwca w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 17.45. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie.

Natomiast poświecenie krzyża i oddanie NSPJ:

  • Głuszyny w poniedziałek – godz. 19.00 – nabożeństwo przy krzyżu, naprzeciw poczty
  • Babki we wtorek – godz. 19.00 – nabożeństwo przy krzyżu, na drodze do Nadleśnictwa
  • Daszewice w środę – godz. 19.00 – nabożeństwo przy krzyżu przy aptece

2. W PIĄTEK, przeżywać będziemy uroczystość św. app. Piotra i Pawła patronów miasta Poznania. W tym dniu msze św. o godz. 10.00; 17.00; 18.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.

3. W piątek (6 lipca), będziemy gościć uczestników Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Grupa, będzie liczyć ok. 60 osób. Przechodzić, będą ok. godz. 12.00. Przyjmijmy pielgrzymów radosnymi sercami i zastawionymi stołami – tak, jak w latach ubiegłych. Miejscem ugoszczenia w tym roku będzie remiza Ochotniczej Straży Pożarnej na Głuszynie. Prosimy o dostarczenie poczęstunku do godziny 11.00 i pomocy w organizacji.

4. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) czynne:

  • środa w godz. 9.00 – 10.00
  • piątek w godz. 19.00 – 20.00

5. Msze św. w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień):

  • w dni powszednie o godz. 18.00
  • w niedzielę o godz. : 8.00; 9.40; 11.00; (nie ma mszy św. o godz. 12.30); 19.00

6. Dzieci i młodzież, rozpoczęli czas wakacyjny, życzymy im dobrego odpoczynku, rozwijających i ubogacających pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu, troski o zdrowie. A szczególnie, by pamiętała o niedzielnej mszy św. i modlitwie.

7. W niedzielę, będziemy gościli wolontariuszy (lekarza i położną), którzy wyjeżdżają do Afryki –  konkretnie do Ghany. Podzielą się z nami, tym co inspiruje ich do wyjazdu na misje. Po mszach św. zbiorą ofiary potrzebne na wyjazd i zakup potrzebnego sprzętu medycznego, który tam zawiozą.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki(Modlitewnik – 5 minut z Bogiem). Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny.

OGŁOSZENIA MŁODZIEŻOWE I MINISTRANCKIE

1. Można się zgłaszać jeszcze przez dwa dni na Paradiso, na które zaprasza też ks.     Arcybiskup. Chętnych zapraszamy o kontakt z księdzem Marcinem dziś i jutro.

2. Można się też zgłaszać na wyjazd do Taize. Szczegóły u księdza Marcina.

3. Zapraszamy dziś młodzież młodszą i starszą na wspólne oglądanie meczu do strefy kibica na probostwie. Początek o godzinie 19:45. Zapewniamy Colę i chipsy.