Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12. sierpnia 2018 r.

 1. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – msze święte jak w niedziele wakacyjne, nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po wieczornej Eucharystii. W tym dniu błogosławimy zioła i kwiaty.
 2. W piątek po wieczornej mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu:
  – we wtorek od 9:00 do 10:00
  – w piątek od 19:00 do 20:00
 4. Dzisiejsza składka jest przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dwom rodzinom syryjskim w ramach pomocy „Rodzina, rodzinie”. Za tydzień składka przeznaczona na inwestycje parafialne.
 5. Dzieci od 7. roku życia i młodzież zapraszamy na wspólny wyjazd na painball. Zbiórka w czwartek, przy kościele o godz. 13:30. Koszt wyjazdu 45 złotych plus bilety na Starołękę. Informacje i zapisy dziś i w poniedziałek po Mszy świętej w zakrystii.
 6. Msza św. dziękczynna za plony ziemi, odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia br., o godz. 16.00 w Daszewicach przy figurze.
 7. Zapraszamy parafian – seniorów na pola Lednickie/k. Gniezna. Hasło spotkania: „Jestem młody Duchem”. Wyjazd autokarem 01. 09. br. o godz. 10.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Zmarli:
Teresa Foltyn z Daszewic – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15:00. Wieczny odpoczynek…

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze.