Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                          XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                        21 lipiec 2019 r.

1. Odpust parafialny, ku czci Św. Jakuba Większego Apostoła, obchodzić będziemy w czwartek – 25 lipca – msza św. o godz. 11.00 i 18.30 – Odpust parafialny. Przed odpustem okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej w dni powszednie przed mszą św. Do szczególnego włączenia się w świętowanie odpustu zapraszamy tych, którzy poniosą sztandary, baldachim oraz dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną. Sumę odpustową będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. prob. Sławomir Krzeszewski z parafii Mądre.

     Zapraszam parafian i gości na kawę i ciasto do ogrodu przed plebanią po mszy św. i procesji dookoła kościoła. Prosiłbym Panie o upieczenie ciast na odpust parafialny i zapisanie się w zakrystii. A Panie z Caritasu o pomoc.

2. Dziś poświęcenie pojazdów z racji święta św. Krzysztofa po mszach św. Tradycyjnie przed bramą kościoła.

3. W zeszłą niedzielę do puszek, w ramach akcji „Adopcja dziecka”, zebraliśmy 896,02. Wszystkim ofiarodawcom, składam serdeczne Bóg zapłać! A dziś, składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. Mały przewodnik katolicki. Mały Gość Niedzielny. Znajdują się z tyłu kościoła na filarze. Można nabyć gazetkę parafialną „ Apostoł”.