Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                           XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                              01.09.2019 r.

1. Dziś wyrusza piesza pielgrzymka na odpust do Tulec. Wyjście spod kościoła o godzinie 7:30. Powrót indywidualny. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ojców Oblatów, którzy głoszą kazania. A, po mszach św., rozprowadzają kalendarze misyjne na 2020 r. Jest to cegiełka na pomoc misjonarzom oblatom pracującym w różnych miejscach świata.

3. W środę po mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W I – czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18.00 i będzie trwała do godz. 21.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

5. W I – piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Dzieciom, które w tym roku były u I-Komunii św., przypominamy o przystąpieniu do komunii z racji I-piątku miesiąca. Natomiast po mszy św. o godz. 17.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Spotkanie rodziców, którzy pragną posłać z III-ych klas dzieci do I-ej Komunii świętej, w piątek o godz. 19.00 w kościele.

7. Organizujemy wyjazd na Lednicę Seniora pod hasłem „ Wiesz, że cię Kocham”, która odbędzie się w sobotę. Wyjazd o godz. 10.00 z przed kościoła. Koszt wyjazdu 20 złotych. Zapisy w zakrystii.

8. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

9. Dyrekcjom, nauczycielom, dzieciom i młodzieży, rozpoczynającym rok szkolny, życzymy Bożego błogosławieństwa, otwarcia na dary Ducha Świętego i mierzenia wysoko.

10. Wszystkich parafian pragnę zaprosić do 33 dniowych rekolekcji przygotowujących do zawierzenia Jezusowi przez Maryję. W przyszłą niedzielę, będziemy mogli więcej dowiedzieć się o tej pięknej formie zawierzenia się Maryi. 

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny. A, dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarła: Mirosława Pitoń z Sypniewa. Msza św. pogrzebowa, jeszcze do ustalenia. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA MINISTRANCKIE I MŁODZIEŻOWE

1. Dziś przed kościołem można nabyć nowy numer naszej parafialnej gazetki Apostoł. Koszt wydruku jednej gazetki wynosi 3 złote.

2. We wtorek o godzinie 19:30 spotkanie ministrantów seniorów.

3. W środę o godzinie 19:00 spotkanie redakcyjne naszej gazetki – zapraszamy nowe osoby – poszukujemy osoby chętnej do prowadzenia działu “Miesiąc w parafii”.

4. W sobotę po wieczornej Eucharystii zapraszamy ministrantów z rodzinami oraz kandydatów na ministrantów z rodzinami na ognisko z kiełbaskami.

5. W przyszłą niedzielę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na ognisko młodzież poszukującą swojego miejsca w Kościele.