Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                  V NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                                                                                                        14 maj 2017 r.

 1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie, odbywają się po mszy św. o godz. 17.00. W soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17.30. A, w sobotę dodatkowo o godz. 21.00, Apel Jasnogórski w kościele. Natomiast w Daszewicach nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym tradycyjnym nabożeństwie.
 2. Młodzież klas III gimnazjum, ma swoje spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 3. Sakrament Bierzmowania, młodzieży z kl. III gimnazjum zostanie udzielony przez ks. bp. Zdzisława Fortuniaka w środę na mszy św. o godz. 17.00. Prosimy parafian o modlitwę w ich intencji. W tym dniu wyjątkowo, będzie msza św. o godz. 10.00 z nabożeństwem majowym. Nie ma mszy św. o godz. 18.00.
 4. Święcenia diakonatu, odbędą się w czwartek. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za diakonów.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych, pragnących pogłębić swoje życie duchowe na spotkanie w czwartek o godz. 19.00. Spotkanie na probostwie.
 6. Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. zapraszam na spotkania do kościoła:
 • Daszewice i Babki – wtorek – godz. 19.00
 • Głuszyna i Sypniewo – czwartek – godz. 19.00
 1. Młodzież gimnazjalną przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania:
 • czwartek – kl. I – gr. II – godz. 18.00; gr. III – godz. 19.00
 1. W przyszłą niedzielę składka, przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
 2. Organizujemy wyjazd dla dzieci od 03 – 09. 07. 2017 r. , do Olsztyna – Kortowo. Pojedziemy do Malborka. Będziemy w Obserwatorium Astronomicznym oglądać gwiazdy. Gietrzwałd, miejsca objawień Matki Bożej. Wstępny koszt 600zł. Spotkanie dla rodziców dzieci, które chciałyby skorzystać z wyjazdu, w czwartek o godz. 20.00 w kościele.

Prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość. Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarła: Elżbieta Wojtaszek z Daszewic. Pogrzeby w poniedziałek o godz. 11.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…