Parafia p.w. Świętego Jakuba Apostoła – Poznań – Głuszyna

www.jakubapostol.org                                                        XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                                                                                         01.10.2017 r.

1. Rozpoczynamy, dniem dzisiejszym Misje parafialne, które będą trwały do przyszłej niedzieli. Prowadzą, ojcowie Oblaci – Misjonarze. Plan rekolekcji, można zabrać dla siebie i sąsiadów. Znajduje się na ołtarzach bocznych i przy krzyż z tyłu kościoła oraz w gablocie i na stronie internetowej parafii.

2. W miesiącu październiku, modlimy się na różańcu. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do tej przepięknej modlitwy.

3. Młodzież ze szkół średnich i pracująca, która zapisała się do sakramentu bierzmowania, ma swoje spotkanie formacyjne z ks. Damianem, we wtorek o godz. 19.00 na probostwie.

4. W I – czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zakończona Apelem Jasnogórskim.

5. W I – piątek i I – sobotę miesiąca odwiedzimy chorych i starszych z komunią św. od godz. 8.30.

6. Pielgrzymka do Gruzji „Początki chrześcijaństwa”. Termin 21-28 kwietnia 2018 r. Program w gablocie i na stronie parafialnej. Koszt 3700 zł. + 40 USD/os. Można się zapisać, są wolne miejsca.

7. Pragnę przypomnieć parafianom o opłatach cmentarnych: wody i śmieci za ten rok. Cena się nie zmieniła wynosi 40 zł. Zapraszamy do biura parafialnego.

8. Jako parafia, bierzemy udział w programie Caritas Polska „Rodzina rodzinie”. Objęliśmy opieką dwie syryjskie rodziny ( George Tahhan i Ohans Keheian ) na okres 6 miesięcy. Wpłacamy 1020 zł. na ich miesięczne utrzymanie. Zbiórka ofiar do puszek w przyszłą niedzielę przed kościołem.

9. Dzieci przygotowujące się do I – Komunii świętej w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 12.30, przynoszą różańce do poświęcenia.

10. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Częstochowy, proszę o dokonanie wpłat i podanie peselu do ubezpieczenia.

Do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki. Gość Niedzielny oraz dla dzieci: Mały przewodnik katolicki i Mały Gość niedzielny.

Zmarła: Genowefa Głuszek z Daszewic. Pogrzeb, w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…